Nebankovní hypotéka

Nebankovní hypotéka

Nebankovní hypotéka patří v současné době k těm nejžádanějším finančním produktům. Je to dáno hlavně spoustou výhod, které čekají nejenom na věřitele, ale také samozřejmě na dlužníky. Tento speciální úvěr zajišťuje dlužníkovi to, že získá potřebné peníze snadno, rychle a bez zbytečného protahování. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, že si zlepšíte svou finanční situaci nějakou půjčkou, tak byste měli přemýšlet právě nad touto formou.

Spousta lidí nedůvěřuje nebankovním společnostem, které byly ještě před mnoha lety poměrně nedůvěrné. Dnes je tomu ale už jinak, těmto společnostem samozřejmě věřit můžete, protože jsou spolehlivé, férové a dbají na individuální požadavky klienta. V dnešní době už opravdu není risk vzít si půjčku od nebankovní společnosti, je to spíše o vaší preferenci, jestli budete chtít být v kontaktu s bankou, anebo uvítáte spíše nebankovní prostředí. Oproti bankám představují nebankovní společnosti navíc spoustu výhod, které lákají mnohé zájemce. Jaké výhody to tedy přesně jsou?

  • Dlouhá doba splatnosti – Svou půjčku můžete splácet třeba i třicet let, což je opravdu velmi dlouhá doba. Sami si určíte dobu splatnost, záleží na vaší finanční situaci a na tom, co vám bude vyhovovat víc. Buď můžete splácet dlouhou dobu malé splátky, anebo naopak krátce, avšak splátky o poznání vyšší. Je to individuální a každému vyhovuje něco jiného.
  • Bez zjišťování bonity – Nikdo se vás nebude ptát na osobní informace z toho důvodu, aby z nich uvodil vaši bonitu, tedy vaši schopnost včas a pravidelně splácet. Nebudete se tedy muset svěřovat s tím, kolik berete, jak je na tom vaše manželka, kolik máte dětí, co jste vystudovali a tak podobně. Zachováte si své soukromí, což určitě oceníte.
  • Registr dlužníků nehraje roli – I drobný zápis v registru dlužníků není nic, co by ovlivnilo to, jestli vám nebankovní společnost úvěr poskytne, anebo nikoliv. Na registr dlužníků dbají pouze banky, pokud tedy máte nějaký šrám, bude dobré okamžitě vyhledat nebankovní společnost, protože ta na to nebude brát žádný ohled.
  • Bez prokazování příjmů – Nebudete muset prokazovat své příjmy, tak, jako by tomu bylo tehdy, když byste se obrátili na banky. Z toho tedy vyplývá, že nebudete muset obtěžovat svého zaměstnavatele vydáváním potvrzení o vašem příjmu.
  • Předčasné splacení zdarma – Spousta nebankovních společností nabízí také možnost předčasného splacení zdarma. V případě bank byste se dočkali poměrně vysokých sankcí, proč ale? To, že chcete zaplatit dříve, je přeci výhoda, proto si vyhledejte takovou nebankovní společnost, která vám to umožňuje. Nikdy nevíte, kdy budete mít dostatek financí na to, abyste se mohli předčasně zbavit svých pohledávek.

To je jen malý výčet všech výhod, na kterých si nebankovní společnosti zakládají. Samozřejmě, že jich je mnohem více. Je tedy pouze na vašem úsudku, jestli dáte přednost spíše bankám s delší tradicí, avšak horšími podmínkami, anebo moderním a rozvíjejícím se nebankovním společnostem, které mají podmínky o poznání zajímavější a atraktivnější. Pro většinu lidí je banka zárukou jistotu, avšak v dnešní době to je již zbytečné rozlišovat. Existují totiž i spolehlivé nebankovní společnosti, které pro vás mohou být dokonce výhodnější, než služby bank.

[metaslider id=40678] Nebankovní hypotéka

Napiste nám Váš dotaz:

Publikováno v Nezařazené,Slovník pojmů a označené .